Poznejte příběhy incké říše, která zrodila ty nejodvážnější válečníky, kde starodávné kultury vládly oceánu a kde králové byli potomci slunečních bohů.

Světová výstava Poklad Inků vznikla pod záštitou peruánské vlády a prezentuje největší zlatý poklad světa, který dokládá bohatství a vyspělost předkolumbovské Ameriky.

 

Tento zlatý poklad poprvé opustil hranice jihoamerického kontinentu, aby byl vystaven v Evropě a prezentoval dlouhou historii Peru. Až tisíc let staré originální zlaté exponáty doplňuje velká sbírka předmětů z Národního muzea a Moravského zemského muzea. 

 

Výstava názorně zpracovává celou historii osidlování amerického kontinentu.

Mystika rituálů a uctívání zlata jako božské esence však dělá z dávných civilizací doslova bájné říše, které tak jako kdysi ohromily španělské dobyvatele, vzbuzují údiv s úctou dodnes.

Stopy dávné historie jsou doslova vyryty do zlatých masek, šperků a obětních nožů.

Pro původní obyvatele zlato nebylo znakem bohatství, jako pro Evropany, ale symbolem samotných bohů.

✧ Tisíce let starý originální zlatý poklad

✧ Stovky originálních zlatých exponátů

Modely reálných staveb a rituálních míst včetně legendárního Machu Picchu

Názorně zpracované grafické panely mapující osidlování Ameriky

Zlatý trůn s postavou Sapa Inky a další ukázky kultury původních obyvatel Jižní Ameriky 

Příběhy inckých bojovníků a jejich vládců

Středověká navigace a první zaoceánské plavby

Výstavu doplňuje sbírka předmětů z Národního muzea

Kino a projekce 

✧ 3D Interaktivní zóna  

✧ Audiovizuální efekty

✧ Audio guide CZ/ENG

Návštěvníky výstavy chceme opět vtáhnou do děje. Nepůjde tedy jen o exponáty ve vitrínách. Každý z návštěvníků obdrží u vstupu kartu s příběhem skutečné, či bájné postavy z historie Amerického kontinentu. Nejzajímavější však bude vidět opravdový zlatý poklad Inků, který má ohromnou materiální i duchovní hodnotu, protože zlato bylo pro Inky esencí samotných bohů.

Touha po zlatě je věčná. Zlato je symbolem bohů a vládců, univerzálním platidlem i prokletím.  Zlato provází lidstvo již tisíce let. Odhalte bájný zlatý poklad Inků, vstupte do krvavé historie osidlování Ameriky, objevte dávné civilizace a jejich rituály.

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle